יוסי לב | מאמרים

הנחיית שירה בטקסים

טקסים הם תמיד אירוע חשוב בו נוכחים עשרות, מאות או אלפי נוכחים ויש להעביר אותם בצורה מכובדת המתאימה לאופי האירוע והנוכחים בו. טקסים יכולים להיות במסגרת חינוכית, צבאית, עסקית ועוד.
 

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על יוקרתו של טקס ועל העברתו בצורה חלקה ומקצועית
הוא באמצעות מנחה הטקס, אדם בעל שפה רהוטה, הבנה בנושא ויכולת להביע במילים את שנכתב עבורו מראש.
 

במקרים רבים אותו המנחה יוביל גם את השירים בטקס אך לעתים ויש מי שהינו איש מקצוע המתמחה בנושא הנחיית שירים בטקסים, כך שהם יועברו בצורה המכובדת והנכונה ביותר לקהל הנוכחים באירוע.
 

הנחיית שירים בטקסים דורשת ידע בשירה בכלל וידע בשירי הטקס בפרט. לעתים יש להוביל את קהל הנוכחים להצטרף בשירה ולעתים רק לאפשר השמעה של השיר על ידי זמר\ת או להקה הנוכחת במקום הטקס.
 

טקס הכולל שירים המאפשרים מעבר מנושא אחד לשני או כאלו המעניקים לו תוכן ויוקרה גבוהים יותר הם דבר חשוב במרבית המקרים ולכן השימוש במוסיקה בטקסים רבים היא כה נפוצה כיום.
 

הנחיית שירה בטקסים יכולה להיות לעתים ההבדל בין ערב מוצלח עם טקס מכובד וכזה שאינו כזה. בשל כך חשוב לבחור מנחה מקצועי לטקס ובעיקר כזה המבין בשירה המתאימה לטקסים והתנסה בכך.
 

ערבי זמר לוועדי עובדים

וועדי עובדים בכל רחבי הארץ מחפשים אחר ערבי חברה, ימי גיבוש ופעילויות משותפות לעובדי העסק לאורך כל ימות השנה. יש מי שמזמינים אומן כזה או אחר להופעה, יש מי שיוצאים ליום פעילות כלשהו ועוד כהנה וכהנה אופציות רלוונטיות לערבים שכאלו.
 

אחת הדרכים שוועדי עובדים רבים אוהבים לשמח בה את העובדים שלהם היא באמצעות
ערבי זמר ושירה עברית על ידי מנחה מקצועי בעל ניסיון בתחום זה.

ערבי זמר כוללים שירה בציבור ו\או שירה של יחידים בפורמט של קריוקי, תלוי על פי מספר המשתתפים, מקום האירוע, אורכו של הערב ופרמטרים שונים נוספים, אך עיקר העניין הוא סביב שירה והנאה משותפת של עובדי העסק.
 

ערבי זמר לוועדי עובדים יש להעביר בצורה יעילה ובהתאמה לקהל היעד של העובדים.
יש מי שרצוי להתמקד עימם בשירי ארץ ישראל הישנה, יש מי שיותר יתאימו עצמם לזמר ים תיכוני, יש שיאהבו מוסיקת שנות השישים ויש מי שירצו ליהנות מכל העולמות ומערב שירה ישראלית בסגנונות שונים.
 

על מנת ליהנות במסגרת של ערבי זמר לוועדי עובדים יש לדאוג שמי שיעביר את הערב יהיה איש מקצוע מנוסה בעבודה עם קהלים מסוגים שונים ובעל רפרטואר עשיר של שירים שיוכלו להתאים לכל קהל שכזה ולהפוך את הערב למהנה וחוויתי עבור כל הנוכחים בו.
 

שירה עברית

מוסיקה היא החיים עבור רבים ועבור מי שאינם לוקחים זאת בצורה כה דרמטית ניתן לציין
כי קשה לחשוב על החיים ללא מוסיקה וכישראלים קשה שלא להיחשף ולאהוב שירה עברית.

שירה עברית קיימת עוד מימי התנ"ך, דרך ימי הביניים ועד לשירה עברית מודרנית בגלגולים וסגנונות שונים. יש מי שמתחברים לסוג שירה עברית מסוימת ויש למי שאוהבים שירה עברית באופן כללי וכמעט ולא יאזינו לשירה אחרת, אלו ואלו הם ללא ספק אוהבי מוסיקה ישראלית.
 

כיום שירה עברית ניתנם לשמיעה ברדיו, בטלוויזיה, במחשב ובעיקר באמצעות ערבי שירה בציבור בפורמט כזה או אחר, והכל במטרה להשמיע ולשמוע את השירה הישראלית שלנו
ולא שירה זרה.
 

ערבי שירה בציבור הכוללים שירה עברית

ערבי שירה בציבור של שירה עברית יכולים להיות כאלו הכוללים את כל סגנונות השירה העברית: שירי תנ"ך ותפילות, שירי שנות השישים, שירי ארץ ישראל הישנה, שירים ים תיכוניים, שירה עברית מודרנית ואחרים, או כזו המתמקדת בשירה עברית מנישה מסוימת ועבור קהל יעד התאים עבורה.
 

שירה עברית
ערבי שירה בהנחיית איש מקצוע

שירה עברית המושמעת לקהל מאזינים המעוניינים ליטול חלק פעיל בשירה עצמה, רצוי כי תהיה מלווה בהנחיה של איש מקצוע בעל ניסיון רב בשירה עברית על גלגוליה השונים ובעיקר מי שיודע כיצד להעביר ערב שירה עברית בצורה מקצועית ומהנה.
 

שירה בציבור ביום העצמאות

יום העצמאות הוא יום חגה של המדינה ואזרחיה. מדובר על יום שמח שמגיע מיד לאחר יום הזיכרון ומתאפיין בפרץ של שמחה עם מופעים בכל רחבי הארץ על גבי במות יום העצמאות הידועות. על במות אלו יש הופעות של מיטב האמנים בישראל, כאשר מרבית הבמות הללו מושכות אלפי צופים כל אחת שמגיעים ליהנות מערב של הופעות כוכבים במימון העיריות.
 

אחת הדרכים היותר מהנות לערב יום העצמאות היא על ידי שירה בציבור ביום העצמאות, אם על גבי במה או בפארק ברחבי העיר. שירה בציבור מאפשרת לקהל הנוכחים באירוע לא רק ליהנות ממיטב הזמר העברי אלא גם לשיר יחד עם מנחה הערב, כך שהקהל הופך פעיל ומתחבר אל השירים שכולם מכירים.
 

שירה בציבור ביום העצמאות כוללת בדרך כלל שירים מוכרים שהפכו נכס צאן ברזל בשירה הישראלית, שירים מחברים ומאחדים, שירים של המדינה ואזרחיה, עם הרבה כבודה למילים ולמוסיקה העברית.
 

קשה לחשוב על דרך מהנה ומשמחת יותר מערב שירה בציבור בו אלפי ישראלים שרים יחדיו שירים מרגישם דוגמת: ירושלים של זהב, פה בארץ חמדת אבות, כאן נולדתי, תפילה, כל הארץ דגלים, ארץ ישראל יפה ואחרים.
 

הנחיה של שירה בציבור ביום העצמאות חשוב שתהיה על ידי מנחה מקצועי בעל ניסיון רב בערבי שירה בציבור ויכולת הנחיה של ערב שכזה לעיניי מאות או אלפי נוכחים.

 

 

 

 

053-9428780​